NÁZOR: Neúcta vyvolává neúctu a násilí plodí násilí. Odpovědnost veřejných činitelů za stav společnosti

Instinkt zesměšňovat, když máte být vzorem jako veřejný činitel, ovlivňuje všechny, protože to společnosti dává právo se chovat stejně. Neúcta vyvolává neúctu. Násilí plodí násilí. Když silní využívají svou moc, aby zesměšňovali slabé, pak jsme všichni prohráli. A to mě přivádí k médiím. Potřebujeme, aby hlavní média v zemi využila svou moc a předvolávala prezidenta, aby se zodpovídal z každé urážky, kterou vysloví.

Ačkoli v projevu na předávání cen Zlatý globus v neděli 8.1.2017 mluvila Meryl Streep o novém americkém prezidentovi Trumpovi, přes kopírák lze použít v Čechách. Navíc s praktickým potvrzením předvídané devastace společnosti… Má-li Trump české dvojče Babiše, pak jejich starším sourozencem je Zeman s „přechodným bydlištěm“ na Pražském Hradě.

Přejme tedy světové velmoci, aby svou ostudnou etapu, která na ni nyní dolehne, překonala se ctí, rozumem a odvahou. Naší republice samozřejmě přejme totéž. Jen je únavné, že vlastní katastrofální  volbou musíme nyní prožívat (dočasnou?) roli světového odstrašujícího příkladu :-)

PS: jak se na první poslech pozná vtělený omyl ve fukci prezidenta? Za své úhlavní nepřátele považuje kohokoli, kdo se mu neklaní. Především svobodné umělce, svobodný tisk a občanskou společnost ve vší své rozmanitosti.

zdroj: ČT 24, včetně videozáznamů ZDE

Co je ocenění „Zlatý globus“  ZDE

 

http://nd06.jxs.cz/849/817/890aae56a2_101990537_o2.jpg

Související příspěvky