Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Několik desetiletí narůstající problémy s dopravou začíná Praha konečně řešit i s pomocí chytrých technologií

Několik desetiletí narůstající problémy s dopravou začíná Praha konečně řešit i s pomocí chytrých technologií

Od roku 1960 se zvýšil počet osobních aut v Praze dvacetinásobně a od roku 1990 skoro trojnásobně.
Díky technologiím je ale možné tento nárůst vyvažovat a hledat funkční řešení.

Datová analýza třeba může ověřit, jestli vznik nového preferenčního pruhu pro autobusy pomůže na dané silnici k navýšení kapacity přepravených cestujících. Data z ABS systémů automobilů zase v zimě ukazují, kde je třeba rychle odklidit námrazu a sníh z vozovky.

Úplnou novinkou jsou počítačová modelování dopravy, která posloužila například při plánování oprav Barrandovského mostu.

 

 

 

Hlavní město a jeho organizace už teď pro řízení dopravy využívají data z městských platforem Golemio a Pragozor, navigačních aplikací nebo monitorují dopravu pomocí senzorů a lokačních zařízení. Pracuje také s počítačovým modelováním dopravních situací.

Celá informace z 29. 4. 2022
na praha.eu ZDE.
Náhledový obrázek: ilustrační


Přílohy:

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zdroj: KZ 5/2022

V Klánovicích startuje pilotní projekt Školní ulice V Soudním a Smržovská

Zdroj: MČ Praha-Klánovice   Související: Klánovický podcast ze 13.května 2022: Podcast si můžete poslechnout zde.   Zdroj: MČ Praha-Klánovice   Související v ON: Parkovací zóny v Klánovicích: otázky a odpovědi. ...