Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Aktuality 30 Metodika pro veřejné instituce, aby neinzerovaly na dezinfowebech. S Bartošem se MMR konečně pohnulo

Metodika pro veřejné instituce, aby neinzerovaly na dezinfowebech. S Bartošem se MMR konečně pohnulo

I přesto, že stát proti dezinformačním webům dlouhodobě brojí, donedávna na nich některé jeho firmy nechaly nevědomky viset svou online reklamu. Tomu má být konec. Veřejné peníze by se podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) neměly utrácet na podporu prokremelských webů. Proto jeho resort připravil metodiku pro mediální zakázky, kterou chce zajistit, aby se na dezinformačních portálech inzerce veřejných institucí už neobjevovala.

Na reklamu vynakládá stát stovky milionů korun ročně. Některé jeho úřady, instituce a podniky však zatím neměly tušení, že se jejich online reklama zobrazuje i na konspiračních webech, které z ní zejména žijí… Zabránit příjmu těchto webů z veřejných peněz chce nová metodika ministerstva pro místní rozvoj (MMR) pro nákup reklamy ve veřejných zakázkách.

Mezi podniky, jejichž reklama se dříve bez jejich vědomí objevovala na konspiračních webech, byly například České dráhy, Česká pošta nebo ČEZ.

… více info v HN, 6. 6. 2023:
Stát chce odstřihnout dezinformační weby od peněz z reklamy. Doposud jim sám přispíval

Náhledový obrázek: ilustrační


Sledujte Téma – Dezinformace v Otevřených novinách!

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha připravuje Koncepci pražských trhů. První fáze se zaměří na lokality v historickém centru metropole

Hlavní město se již brzy bude moci opírat o Koncepci pražských trhů, její první fázi zpracuje městská společnost Prague City Tourism. Materiál přinese systémové řešení potřeb města v této oblasti, ...