Kupony MHD jsou zpátky, zato Blanka je v nedohlednu

Praha: od 1.března 2015 začal Dopravní podnik Praha vydávat všechny druhy papírových kuponů na městskou hromadnou dopravu. Cestující si mohou zvolit mezi papírovým kuponem a kartou Opencard, funkční jsou zatím obě varianty. Cestující, kteří jezdí bezplatně, tj. děti ve věku od 6 do 15 let a ­cestující starší 65 let, se mohou rozhodnout, zda budou kartu i­ nadále využívat, nebo zda si výměnou za Opencard bezplatně pořídí nově vydanou průkazku k prokázání svého věku.
Od července zlevní roční kupony pražské MHD z 4750 Kč na 3650 Kč, rodiče s dětmi do tří let budou jezdit zdarma a pejskové již nebudou muset mít jízdenku. Cílem těchto změn, prosazovaných pražskou koalicí, je přilákat více cestujících, kteří budou používat MHD.

Praha začne jednat s právními zástupci dodavatele kabelů pro tunelový komplex Blanka ( ČKD Praha DIZ). Kabely, které nejsou určeny do mokrého prostředí, je nutné vyměnit, protože navlhly v r. 2013 a důvodem má být změna sklonu stavby. Praha nehodlá výměnu platit a pokud se s firmou nedohodne, je možné, že se obrátí na soud. Tunel Blanka, který zadala bývalá politická garnitura pod vedením primátora Pavla Béma (ODS), je od začátku sporným projektem. Město několikrát odložilo termín otevření, který byl původně stanoven na rok 2011. V průběhu let se stavba prodražila minimálně o šest miliard korun. Rozhodčí soud řešil spory Prahy s Metrostavem a pokračuje soudní pře se správcem stavby, firmou Inženýring dopravních staveb (IDS). Otevření tunelu Blanka se opět odkládá.

použité zdroje: lidovky.cz, i.DNES, aktualne.cz

Jak dát Blance smysl z pohledu chodce, uživatele MHD, řidiče, či obyvatele Prahy 7 hledá a mapuje Auto* Mat ZDE

 

Související příspěvky