Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Klánovice i Úvaly vysazují kvetoucí pásy okolo svých ulic. Krásné a užitečné

Klánovice i Úvaly vysazují kvetoucí pásy okolo svých ulic. Krásné a užitečné

V roce 2020 vysadily Klánovice na své hlavní ulici Slavětínské tisíce cibulek jarních kytek. Vysazování nebylo náhodné, ale provedl ho tým Ing. Ondřeje Fouse, který s Klánovicemi nyní spolupracuje. Narcisky a tulipány letos na jaře vykvetly a byla to krása. Projekt v Klánovicích pokračuje a na podzim 2021 byly vysazeny trvalky. A z Úval přilétla zpráva o založení nových květinových pásů ve městě. V Úvalech už mají různě po městě pásy levandule, travin a odolných trvalek několik let a v zakládání nových pokračují. A v Kolodějích dobrovolníci vysadili „levandulovou ulici“ jako grantový projekt.

Kromě potěšení pro lidi přinesou vhodně namíchané rostliny do ulic vítanou potravu pro motýle :-) , včely, čmeláky a další opylovače.

Dobré příklady zkrátka táhnou. Díky!

Zdroj: Klánovický zpravodaj 12/2021


Související z Úval:

Zdroj: Město Úvaly ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Skončí Babišovo Palermo s příchodem nové vlády? O pavučině vztahů a vlivů s novinářem Kmentou

„Hrozně se těším na to, až někdy napochoduji do parlamentu a budu zpovídat současné vládní činitele, že přede mnou nebudou utíkat. Nebudou mi nadávat – třeba někdy i sprostě, jak ...