Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Klánovice i Úvaly vysazují kvetoucí pásy okolo svých ulic. Krásné a užitečné

Klánovice i Úvaly vysazují kvetoucí pásy okolo svých ulic. Krásné a užitečné

V roce 2020 vysadily Klánovice na své hlavní ulici Slavětínské tisíce cibulek jarních kytek. Vysazování nebylo náhodné, ale provedl ho tým Ing. Ondřeje Fouse, který s Klánovicemi nyní spolupracuje. Narcisky a tulipány letos na jaře vykvetly a byla to krása. Projekt v Klánovicích pokračuje a na podzim 2021 byly vysazeny trvalky. A z Úval přilétla zpráva o založení nových květinových pásů ve městě. V Úvalech už mají různě po městě pásy levandule, travin a odolných trvalek několik let a v zakládání nových pokračují. A v Kolodějích dobrovolníci vysadili „levandulovou ulici“ jako grantový projekt.

Kromě potěšení pro lidi přinesou vhodně namíchané rostliny do ulic vítanou potravu pro motýle :-) , včely, čmeláky a další opylovače.

Dobré příklady zkrátka táhnou. Díky!

Zdroj: Klánovický zpravodaj 12/2021


Související z Úval:

Zdroj: Město Úvaly ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pražské stavební předpisy „z kuchyňky“ Adriany Krnáčové (ANO) Praha bohužel nezrušila. Co přinese jejich novelizace?

Rada hl. m. Prahy dne 1. 8. 2022 odsouhlasila znění věcné novelizace Pražských stavebních předpisů, které stanoví požadavky na stavby nebo pravidla pro vznik kvalitních veřejných prostranství. Novelizace nově navrhuje ...