Úvodní stránka 30 NÁZOR 30 Básně. Fejetony. Satira 30 Kdo se bojí Dona Pabla aneb Lijavec (v herberku) podle ODS

Kdo se bojí Dona Pabla aneb Lijavec (v herberku) podle ODS

„Setkávání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s Martinem Nejedlým znovu otevřelo debatu nad jeho setrváním ve vládě. Investigativní novináři Seznam Zpráv Adéla Jelínková a Lukáš Valašek přinesli informace o jejich shledání v pražské restauraci. Ministr kontroval absurdním vyjádřením o „nevídané bouřce“, která ho prý náhodou donutila zasednout k Nejedlého stolu — na pět hodin. Na náhodu věří i premiér Petr Fiala (ODS) a svého ministra opět podržel ve funkci.“
David Kotora v Deníku Referendum:
Blažkovo setrvání ve funkci otřásá vírou v právní stát

 

Éra Miloše Zemana na Hradě na jaře skončila.
Ne tak ale práce Národní centrály proti organizovanému zločinu a kontrarozvědky BIS.

Ti pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Praze dále prověřují, jak okolí Miloše Zemana hospodařilo se stamilionovým rozpočtem prezidentské kanceláře, nebo zda k poradci prezidenta Martinu Nejedlému neunikly utajované informace, že ho BIS odposlouchává kvůli vazbám na Rusko.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek, pod něhož žalobci spadají, se ovšem ve středu (16. 8. 2023) na Žižkově účastnil oslavy, kterou pro přátele svolal právě Nejedlý. Ten zároveň připustil, že se nevidí poprvé.

Kausu pro Seznam zprávy sledují: Adéla Jelínková a Lukáš Valášek

První článek ze 17. 8. 2023:
Ministra prý zahnala bouřka do hospody za Nejedlým, seděli tam pět hodin
Náhledový obrázek: ilustrační


Související:

Bylo kontroverzní setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým nešťastnou náhodou, jak se shodují někteří politici?

Premiéra na ČT24 dne 23. 8. 2023:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/223411058130823/

 

Související (ministr Blažek a jeho koncipientka – nyní brněnská primátorkaVaňková):

Vyšetřování detektivů z NCOZ potvrdilo zjištění Seznam Zpráv. V dokumentu uvedli, že radnice pod vedením politiků ODS přiklepla 300 čtverečních metrů k bydlení nynější primátorce Brna. A že její příbuzní sehráli roli bílých koní. Právě k této větvi bytové kauzy Blažek prostřednictvím svých ministerských pravomocí žádal Nejvyšší státní zastupitelství o některé informace k případu.

Policie: Primátorka Vaňková využila bílé koně, aby získala bydlení od města


Související (pro obveselení):

Vzhledem ke znepokojení, které mezi veřejností vyvolalo náhodné a letmé setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s občanem Martinem Nejedlým (Jednotné Rusko), se ministr Blažek rozhodl vydat své druhé a již definitivně poslední stanovisko k celé události.

Ministr ve shodě s předsedou vlády Petrem Fialou (ODS) a občanem Nejedlým tím považuje celou záležitost za uzavřenou a nebude se k ní dále vyjadřovat.

„Ve středu večer jsem byl cestou ze své služební limuzíny do vchodu domu, v němž bydlím, zastižen monzunovým deštěm, jejichž výskyt nad pražským Žižkovem není v tomto ročním období ničím výjimečným…

… celé dobrodružství nebohého ministra české vlády si přečtěte
ve Šťastném slově Jindřicha Šídla z 19. 8. 2023:
Blažkova zpověď: Nejedlého jsem nepoznal

 

Související:

… problém kamarádského posedávání lidí typu Blažek-Nejedlý je v tom, že likviduje důvěru v demokratickou politiku…

Celý komentář Jiřího Pehe najdete v Deníku Referendum, 24. 8. 2023:
Kauza ministra Blažka může mít pro vládní koalici devastující dopady

 

Sledujte štítek Don Pablo v Otevřených novinách.

 

Doplňujeme:

https://www.youtube.com/watch?v=tlCxwbP3cac

… Už teď vás jistě napadá řada otázek… Já vám trochu pomohu: co je pravdy na tom, že v té hře prší. Je to pravda, je to opravdový déšť, ale prší jen do první řady…

 

 

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha připravuje Koncepci pražských trhů. První fáze se zaměří na lokality v historickém centru metropole

Hlavní město se již brzy bude moci opírat o Koncepci pražských trhů, její první fázi zpracuje městská společnost Prague City Tourism. Materiál přinese systémové řešení potřeb města v této oblasti, ...