Jedenáctý týden v komentářích HN: komunistické heslo o klidu na práci podle Babiše

„…Běžnému podnikateli se při pohledu na Babišovy výkruty musí protáčet panenky. Zatímco živnostníkovi hrozí likvidační pokuty za špatně vyplněný výkaz, Babišovi poletují miliony sem a tam a daňová správa se tváří jako že nic.

Co by asi na berňáku dělali, kdyby se u někoho, kdo se nejmenuje Andrej Babiš, pletla účetní už podruhé v řádech desítek milionů? Také by to odzívali?

Ale hlavně nesmí zapadnout, jak arogantně se Babiš chová ke sněmovně. Prohlásil, že projednávání jeho skandálu je nesmyslné a zdržuje legislativu. Nemá čas, musí „pracovat“. Připomíná to onen pověstný požadavek klidu na práci, kterým se oháněli komunisté v 80. letech…“ celý článek Petra Honzejka z 16.3.2017 „Anrej Babiš chce klid na práci. Sorry jako“ najdete  v názorech HN níže

 

„…Média skuhrají, že jejich vážnost klesá a nikdo jim nevěří – a přitom s obsesí až nepochopitelnou udržují pod články prostor, kde mohou frustráti zveřejnit svoje nadávky, především na téma „nevěříme vám, jste kašpaři, hnus, zaplacené, nevládky, Soros, EU, Obama, všichni stejná svoloč, jednou vás pověsíme!“ Zpětná vazba? Ale kdepak…“ celý článek Martina Malého “ Diskuse pod články jsou jen sudy splašků“ z 15.3.2017 najdste v názorech HN níže

 

Přejeme dobrý den z Hospodářských novin.

Začíná být docela těžké najít pro tento úvodník nějaký jiný motiv než Zemana a Babiše. Každý týden tihle dva pánové vyvedou něco natolik pozoruhodného až skandálního, že se tomu nelze vyhnout.

Takže tentokrát je to Babiš. Stále není jasné, kde a jak vzal peníze na nákup korunových dluhopisů vlastní firmy. Ani proč to vlastně dělal. A čím víc to Babiš vysvětluje, tím méně je to celé jasné. Nepomohl ani Babišův audit. Především proto, že to vlastně audit není. A ještě jsou ho různé varianty s chybami.

Jak kdosi velmi trefně poznamenal na sociálních sítích: Jak je možné, že finanční kontrola vlétne na kdekoho, kdo má v daňovém přiznání chybu za pár stovek a Babiše, kterému tam létají miliony sem a tam, nechává na pokoji? Je to zvláštní, že?

Ano, tento týden to musel být opět Babiš, protože s ním zažíváme něco vyjímečného. Něco, co občan většiny civilizovaného světa nezná. Ale předávkovat Babišem vás nechceme. Ve výběru z našich Názorů toho najdete mnohem víc.

Přejeme dobré čtení.

.Jan Kubita, editor.

zdroj: Týden 11.3. – 17.3. 2017 v komentářích HN

Související příspěvky