Informace a inspirace z Úval v pondělí 30.1.2017: volavky na Výmole, nová tenisová hala a rubrika „Ptáte se starosty“

Na úvalských rybnících  jsou v zimě k zastižení nejen bruslaři. Když vše ztichne, vracejí se právoplatní obyvatelé – volavky. Na zamrzlé hladině nenajdou potravu, tak se stahují na Výmolu až dovnitř města. Volavky popelavé a bílé v Úvalech sledují UVALY.cz v článku „Zimní andělé“ ZDE.

Informaci o nové tenisové hale přináší UVALY.cz ZDE.

tenisová hala Úvaly

Na oficiálním webu města jsme po čase zase navštívili rubriku „Ptáte se starosty“. Na věcné dotazy občanů, věcné a velmi informativní odpovědi úvalského starosty. Doporučujeme ZDE.

Víte například, co je nového s projektem Svazkové školy? Otázka a odpověď:

Dobrý den pane starosto. Chci se zeptat na novou svazkovou školu. Slyšel jsem, že město získalo od ministerstva dotaci na její stavbu, ale že zároveň se vyskytly nějaké problémy ohledně umístnění. Kde by měla stát a kdy přibližně se začne stavět a kdy bude otevřena? Bude otevřena pouze od první třídy nebo i do ní budou „přesunuty“ i některé vyšší třídy? Předem děkuji za odpověď. Karel (Vloženo 22. 1. 2017)

Dobrý den Karle,

Dobrovolný svazek obcí Povýmolí, jehož je město Úvaly členem, byl skutečně s projektem svazkové školy v Úvalech pro 600 dětí zařazen na seznam prioritně podporovaných projektů Ministerstva školství ČR na výstavbu nových základních škol.

Novou školu jsme původně plánovali umístit na pole sousedícím s koncem ulice Polská tak, aby škola navazovala na stávající výstavbu. Bohužel, někteří vlastníci domů v ulici Polské s výstavbou školy buď nesouhlasili zcela nebo její výstavbu podmiňovali podmínkami, které nebylo možné splnit, aniž bychom nedodrželi podmínky stanovené MŠMT. Z tohoto důvodu jsme pro školu našli ve spolupráci s developerem projektu Hostín nové umístění, a to východně cca 200 m od silnice II/101 a cca 700 m od původně plánovaného místa.

Pokud půjde vše dobře, chtěli bychom výstavbu školy zahájit na jaře 2019 a otevřít ji v září 2020. Součástí nové školy bude i sportoviště a velká tělocvična.

V současné době nepočítáme s tím, že bychom stávající třídy z vyšších ročníků naší základní školy přesouvali do nové školy.

S pozdravem,

Petr Borecký, starosta města, 26. 1. 2017
zdroj: UVALY.cz, Město Úvaly

 

 

Související příspěvky