Informace, inspirace, pozvánky z Dolních Počernic v úterý 6.12.2016

http://praha-dolnipocernice.cz/sites/default/files/adventni_zastaveni_2016.png

  • HOMOGENIZACE UL. NÁRODNÍCH HRDINŮ

Ulici Národních hrdinů čeká zbrusu nový povrch vozovky a výměna obrubníků v úseku od mostu přes Rokytku po kruhový objezd před základní školou. Tyto úpravy přinesou naší městské části zásadní zlepšení vzhledu historického jádra Dolních Počernic a zkvalitnění dopravy. Přípravné práce pro tuto akci budou zahájeny již v prvních prosincových dnech t.r. a řidičům nepřinesou žádná zásadní omezení. Hlavní rozsah prací je plánován na jaro 2017. O termínech, harmonogramu prací a souvisejících dopravních opatřeních budeme veřejnost informovat.

Stavbu provádí: Eurovia a.s.
Investor: Hl. m. Praha

  • VÝSTAVBA HOBBY MARKETU PRO-DOMA

Za obchodním centrm BILLA směrem na Běchovice byly zahájeny zemní práce pro přípravu výstavby hobby marketu a prodejny stavebnin PRO-DOMA. Součásně s tímto projektem bude vybudována cyklostezka a vysazeno  stromořadí podél Českobrodské ul.. Projekt je realizován soukr. investorem. Dokončení a otevření hobby marketu je plánováno na jaro 2018.

  • POZOR NA FALEŠNÉ POPELÁŘE

Nadešel čas nezvaných návštěv, kdy naše domácnosti před vánočními svátky obcházejí tzv. „naši popeláři“. Za přání veselých Vánoc žádají finanční příspěvek či jinou formu odměny, zpravidla alkohol.  Upozorňujeme, že se jedná o skupinu podvodníků, kteří tímto způsobem lákají z občanů peníze. Nejedná se o skutečné pracovníky Technických služeb!

  • BUS 263 – ZMĚNA JÍZDNÍHO ŘÁDU 

S platností od 11. prosince 2016 dojde k úpravě jízdního řádu autobusové linky 263, která spočívá v omezení provozu v pozdně večerním období.

Na základě provedeného přepravního průzkumu linky 263 v časech posledních spojů ze zastávek Bezděkovská (s odjezdem ve 23:58 hod.) a Depo Hostivař (s odjezdem v 00:35 hod.) byla zjištěna zcela minimální až nulová obsazenost vozů, a proto budou výše uvedené spoje zrušeny. Jako náhradní spojení do Dolních Počernic bude možné využít posílenou linku 163, jež pojede ze zastávky Želivského nově ve 23:34, 00:04 a 00:24 hod. (dnes 23:34 a 00:14 hod.), z Depa Hostivař nově ve 23:44, 00:14 a 00:34 hod. (dnes 23:44 a 00:24 hod.).

  • CELOSTÁTNÍ ZMĚNA JÍZDNÍCH ŘÁDŮ VLAKŮ

v neděli 11.12.2016 dochází k celostátním změnám jízdních řádů vlaků. Na lince S1 (Praha – Český Brod – Kolín) dochází k rozšíření rozsahu přepravní špičky v pracovní dny a doplnění nabídky spojů ve večerních hodinách. Jízdní řád vlaků linky S1 jsou ke stažení ZDE. V tištěné podobě jsou k dostání na všech infocentrech Dopravního podniku, od příštího týdne i na infocentru v Dolních Počernicích.

  • ZMĚNA MÍSTA DOPOLEDNÍ ORDINACE DĚTSKÉHO LÉKAŘE v pondělí 12.12.2016

Z důvodu přerušení dodávky elektřiny bude v pondělí 12.12.2016 ordinace dětského lékaře v D. Počernicích ZAVŘENA. MUDr. Radina  bude od rána ordinovat v ordinaci lékaře v Praze-Běchovicích. V dalších dnech bude provoz ordinace dle obvyklé provozní doby.

  • PRAŽANÉ MOHOU ODEVZDÁVAT POUŽITÉ POTRAVINÁŘSKÉ OLEJE A TUKY

Praha zavádí nově sběr použitých rostlinných olejů a tuků. Použitý olej budou moci občané odevzdávat na všech 20 sběrných dvorech hl. m. Prahy. Podmínkou je, aby byly v uzavíratelných plastových obalech nejlépe v PET lahvích. Více ZDE.

  • POLNÍ HONY

Připomínáme, že v sobotu 3. prosince se konají další podzimní polní hony v oblasti Čihadla, k.ú. Hostavice, Pískovna, k.ú. D. Počernice, Martiňák, nad Vinicí. Žádáme občany, aby se ve vyjmenovaných honitbách nezdržovali a předešli tak vzniku výjimečných událostí. Dalším vyhlašeným termínem konání honů je 17.12.2016. Více ZDE.

  • OSTATNÍ

Aktuální dokumenty na úřední desce najdete zde.
O čem jednala Rada městské části najdete v zápisech zde.

Dolni Pocernice
zdroj: MČ Praha-Dolní Počernice
náhledový obrázek: Dolní Počernice -Praha neznámá

Související příspěvky