Hudba, výtvarné umění a kulinářský zažitek v Rudofinu nejen o letošních Vánocích

Téměř každý den před a mezi vánočními svátky si můžeme ozdobit hudbou. V Rudolfinu se střídá domácí Česká Filharmonie s renomovanými hudebními hosty – orchestry, komorními tělesy i sólisty. Přehled všech koncertů včetně možnosti koupit vstupenky on line najdete ZDE.

http://www.galerierudolfinum.cz/files/sorl_cache/49/41/4941dccaa62dbcbe2d47725b75d5669c.jpg

 

Zavítáte -li i do Galerie Rudolfinum ZDE, stavte se v rekonstruované kavárně. Proč? třeba i kvůli ochutnání domácího medu z úlů na střechách historické budovy na Alšově nábřeží:

Včela se stala hned při vzniku Rudolfina před 130 lety jakýmsi podpisem investora stavby – České spořitelny. Ta měla tenkrát včelu ve znaku jako symbol pilného, usilovného střádání drobných vkladatelů, kteří tvořili hlavní klientskou základnu bankovního domu. Česká spořitelna budovu tehdy věnovala dvěma druhům umění – jako koncertní a výstavní prostor – a dále se o ni nestarala. O deset let později zde začala hrát Česká filharmonie. K novodobému spojení obou institucí došlo teprve před 120. sezonou, když se Česká spořitelna stala generálním partnerem České filharmonie.

V květnu roku 2016 se objevily na střešní terase Rudolfina dva úly a jejich obyvatelky začaly pilně pracovat na nedalekých zelených plochách – v parcích podél Vltavy, na Letné, a dokonce prý i na Střeleckém ostrově nebo Petříně. Orchestr má ve svých řadách několik včelařů a vedení České filharmonie požádalo violistu René Váchu, aby se ujal péče o filharmonické včelstvo.

V květnu 2016 filharmonik a včelař pan Vácha stočil první rudolfinský med a nyní se můžeme těšit na čaje s medem od „filharmonických“ včel, sídlících právě nad rudolfinskou kavárnou.

Přejeme vám dobrou chuť a povznášející umělecký zažitek nejen o Vánocích!

prvni-med-z-rudolfina-11

 

zdroj: NSZM, Česká Filharmonie

 

 

 

 

Související příspěvky