Dobré zprávy:
Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Hlavní město chce a umí pomáhat svým obyvatelům v nouzi

Hlavní město chce a umí pomáhat svým obyvatelům v nouzi

Zastupitelé hl.m Prahy na svém posledním řádném zasedání před komunálními volbami schválili Strategii prevence, snižování negativních dopadů a ukončování bezdomovectví v Praze do roku 2030.

Je to poprvé, co Praha připravila strategický dokument pro oblast bezdomovectví, kde ústředním nástrojem řešení je prevence ztráty bydlení a pomoc při jeho znovuzískání v případě ztráty.

Strategie hlavního města Prahy vychází z Evropské typologie bezdomovectví a vyloučení z bydlení, která termínem bezdomovectví rozumí kromě tradičně zahrnovaných forem, jako je chybějící střecha nad hlavou, také situace nejistého bydlení, ohrožení ztrátou bydlení nebo krátkodobé a krizové ubytování.

 

Celá TZ pražské radní Mileny Johnové na praha.eu ZDE.

 

Související:

Praha založila unikátní Sociální nadační fond, který má za cíl pomáhat občanům ve složité životní situaci. Nová záchranná síť se rozprostře po celém území Prahy a bude sloužit hned několika cílovým skupinám. 11. srpna byly spuštěny dva programy:

Další dva programy (Program podpory nezávislého života pro osoby se zdravotním postiženímProgram při řešení tíživé situace) se otevřou během podzimu.

Celá info ze srpna 2022 v newsletteru Světa neziskovek ZDE.

 

Sociální projekty a pomoc v Otevřených novinách souhrnně ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

O zelené kometě, kterou před námi viděli jen Neandrtálci

Už i pouhým okem je v Česku pod tmavou oblohou daleko od měst viditelná „Neandertálská kometa“, která přilétá k Zemi. Přezdívku  získala, protože dosud naposledy se ke Slunci a k ...