Úvodní stránka 30 ZPRÁVY 30 Dobré zprávy 30 Druhý život pražského vánočního stromu: krmení do ZOO, záhony a lavičky

Druhý život pražského vánočního stromu: krmení do ZOO, záhony a lavičky

Z pražského vánočního stromu jsou záhony a lavičky.
Pro dům seniorů je vytvořili žáci Střední odborné školy Jarov z oborů zahradník a truhlář.
Pečlivě odstrojené větve ze stromu již dříve posloužily jako krmivo pro zvířata v Zoo Praha.

 

„Ještě v době kolem Vánoc dělal stromek radost kolemjdoucím na Staroměstském náměstí, teď z něj díky šikovným studentům SOŠ Jarov vznikly konkrétní výrobky, které, věřím, že budou dlouhé roky sloužit klientům Domova pro seniory v  Malešicích. Jde tak nejen o efektivní využití a přetvoření už existujícího materiálu, ale i o milý symbol propojení generací,” řekl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

19. května 2021 byly slavnostně předány výrobky ze vzrostlého smrku, který sloužil jako tradiční symbol Vánoc a byl ozdobou Staroměstského náměstí v období vánočních a novoročních svátků. Žáci ze Střední odborné školy Jarov z oborů zahradník a truhlář využili smrkového dřeva k výrobě dvou zahradních laviček a čtyř mobilních záhonů. Hotové výrobky se rozhodli darovat Domovu pro seniory v Malešicích. Větve ze stromu pak posloužily jako krmivo pro zvířata v Zoo Praha.

Celá TZ pražského radního Víta Šimrala
Z vzrostlého vánočního smrku se staly lavičky a záhony pro domov seniorů
na praha.eu ZDE.

 

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Co je demokracie? Proces, dennodenní dřina a žádná jistota. Kdo jsou demokrati? Chybující a pochybující lidé. Važme si toho

Demokracie není jistota, stav, kterého bylo jednou provždy dosaženo. Je mnohem víc procesem, snahou přesvědčit o jejím smyslu co nejvíc lidí. Zároveň demokracie není rájem, spíš jeho opakem, dennodenní dřinou, ...