Dobré zprávy z okolí – díl 37: Anděl bezbariérově, Plníme přání seniorům, Dvě pozvánky z Dolních Počernic

Praha: bezbariéové nastupování do metra ve stanici Anděl
Dopravní podnik hl. m. Prahy připravil ve stanici metra Anděl novinku, která usnadní nastupování a vystupování ze souprav metra především osobám na invalidním vozíku. Hranu nástupiště upravil speciálním pryžovým hřebenovým profilem, což umožní lépe překonat horizontální mezeru mezi hranou nástupiště a vlakovou soupravou…První zkušenosti uživatelů jsou pozitivní a zkušební provoz bude asi jeden měsíc. Pokud se instalovaný pryžový profil ve stanici metra Anděl osvědčí a jeho přínos ocení a potvrdí především cestující na invalidních vozících, bude Dopravní podnik uvažovat o jeho rozšíření postupně do všech stanic tratí A i B pražského metra, což je reálné do konce roku 2017.
zdroj: praha.cz

ČR: plníme přání seniorům
Od pátku 15. dubna až do 30. června 2016 mohou lidé na stránkách plnime-prani-seniorum.cz finančně podpořit 30 projektů, služeb a přání. Společnost Sodexo tradičně zdvojnásobí veškeré vložené prostředky od štědrých dárců. Partnery projektu jsou také Diakonie ČCE nebo Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Přehled přání najdete na výše uvedeném webu ZDE.

http://www.plnime-prani-seniorum.cz/resource/components/base_resource/prani/full/326x217px_22-1.jpg
Dolní Počernice: pozvání na 7. Veřejné forum a na tradiční Svátek sousedů

Sedmé Veřejné fórum v Dolních Počernicích se koná ve čtvrtek 19.5.2016 od 18 h v Hotelu Svornost, témata:
1. Územní plánování, Metropolitní plán, Strategický plán
2. Participační rozpočet
3. Životní prostředí
4. Sociální služby
5. Doprava
6. Volnočasové aktivity
7. Dětský stůl

MČ Praha-Dolní Počernice vás srdečně zve na slavnost „Svátek sousedů„, kterému je již tradičně věnováno poslední květnové úterý. Setkejte se, seznamte se, bavte se a upevněte vztahy se svými sousedy na nádvoří našeho úřadu. Čeká vás dobré jídlo, pití, muzika a neformální setkání se starostou, který zodpoví vaše dotazy týkající se aktuálních novinek a plánů v Dolních Počernicích. V úterý 31.5.2016 od 19 do 22h na nádvoří Úřadu MČ Praha – Dolní Počernice, Stará obec 10. Viz náhledový obrázek.

Všechny květnové pořady v Dolních Počernicích najdete v Kalendáři na obecním webu ZDE.

 

 

Související příspěvky