Dobré zprávy z okolí – díl 68: pomocné mapy a rekonstrukce parku na Praze 8, We Are Still In

Interaktivní mapy Prahy 8
Pomocníkem pro občany i návštěvníky městské části Praha 8 jsou od roku 2017 interaktivní mapy, které připravil odbor sociálních věcí ÚMČ Praha 8. Jedná se o mapu s přehledem sociálních služeb Prahy 8 ZDE, která je určena všem, kteří se chtějí rychle zorientovat v nabídce sociálních a návazných služeb a mapa přístupnosti / (bez)bariérovosti v určených objektech Prahy 8 ZDE, která pomůže předevšm lidem se sníženou schopností pohybu a na invalidním vozíku nebo rodičům s kočárky.
Zdroj: NSZM

Rekonstrukce parku Dlážděnka
Radnice Prahy 8 nechá opravit park Dlážděnka v Kobylisích. Pozemky mají ve správě částečně Praha 8 a Česká správa sociálního zabezpečení. Obě strany proto podepsaly memorandum o postupu rekonstrukce. Úprava bude provedena na základě  architektonické soutěže „Revitalizace parku Dlážděnka“. První část revitalizace parku za 10 milionů korun by měla začít v roce 2018. Zahájení druhé etapy bude záviset na výsledcích jednání se soukromými vlastníky.
Zdroj: Ekolist

We Are Still In
Na konferenci OSN o globální změně klimatu v Bonnu v listopadu 2017 se kromě oficiální americké delegace, která se nadále účastnila konferenčních jednání a nebylo znát, že zastupuje jedinou zemi světa, která není součástí globální dohody o ochraně klimatu, prezentovala ještě jedna delegace z USA. Jedná se o iniciativu We Are Still In,  jež sdružuje starosty, guvernéry, generální ředitele firem či představitele univerzit usilující o splnění závazku USA plynoucího z Pařížské dohody bez ohledu na formální odstoupení. Delegace vedená kalifornským guvernérem Jerrym Brownem a bývalým starostou New Yorku Michaelem´Bloombergem. Prezentovala studii o tom, že státy, města a firmy, které se k ní hlásí, zastupují přes polovinu americké ekonomiky. Michael Bloomberg v Bonnu uvedl: „Americká vláda může stáhnout podpis pod Pařížskou dohodou, ale Američané hodlají závazky plnit. V tom jim Bílý dům nemůže zabránit. Washington odmítá roli lídra, ale starostové a guvernéři ji od něj přebírají.“

Nejde přitom jen o Spojené státy. Evropská koalice 7700 starostů Covenant of Mayors pracuje na městských plánech k omezování emisí a povzbuzuje evropské špičky k ambicióznějším klimatickým cílům. Výhodou těchto zdola jdoucích dobrovolných iniciativ je přímá vazba na místní projekty a schopnost reagovat na konkrétní problémy a možnosti v regionech.
Zdroj: Chytrá energie leden 2018

Související příspěvky