Dobré zprávy z okolí – díl 62: Běchovice běžecké, zelené kanceláře, Francie a Anglie ve 21. století

Ohlédnutí za běžeckými závody v Běchovicích v září 2017
V září v Běchovicích doslova proběhly:-) dva populární závody pro sportovce i sportovně zdatnou veřejnost všech generací.
Fotoreportáž z 52. ročníku závodu Mladé Běchovice najdete na webu MČ Praha -Běchovice ZDE.
Fotoreportáž z 121. ročníku závodu Běchovice – Praha najdete na webu MČ Praha -Běchovice ZDE. Výsledky a další informace najdete na oficiálním webu závodu https://www.bechovice-praha.cz/


Kanceláře obalené kytkami a zelení

„Současný moderní trend směřuje k tomu, aby se pracovní prostory kanceláří, open-space administrativních robotáren a zasedaček zbavily svého sterilního pláště a zahalily se příkrovem zeleně. Důvody pro takový krok nejsou jen estetické. Vertikální interiérové zahrady, nebo jejich pokročilejší dimenze – kaskádové zahrady – výrazně zvyšují kvalitu života lidí. A vzhledem k tomu, kolik hodin pracovního času řada z nás tráví uvnitř budov, je to rozhodně krok správným směrem. Kontakt s přírodou nám totiž niterně schází a jeho deficit má na naše zdraví negativní dopady.
Jak tedy kaskádové zahrady fungují?
A co takové kaskádové zahrady dokáží?“
…přečtěte si v Ekolistu ZDE.


Francie a Anglie do r. 2040 skončí s auty na spalovací motor

Francie se chce stát lídrem v zelené ekonomice a v roce 2050 chce být dokonce uhlíkově neutrální zemí. A tak do roku 2040 budou zakázány prodeje aut jen se spalovacím motorem. Ministr životního prostředí Nicolas Hulot představil plán, který by měl Francii dopomoci být v Evropě nejčistší zemí. Tento plán počítá s velmi rychlým ústupem od získávání energie z uhlí (do roku 2022), snižováním procenta energie vytvořené z jaderných elektráren a naopak výrazným zvyšováním podpory těm, kteří si energii pro svou domácnost nebo podnik vyrobí sami z obnovitelných zdrojů.
zdroj: NSZM, Celý článek na serveru Novinky.cz

Britská vláda plánuje od roku 2040 zakázat prodej aut s benzinovým či naftovým motorem. O deset let později by měly být všechny vozy na britských silnicích plně elektrizovány. Další opatření zahrnují modernizaci autobusů a vozidel hromadné dopravy a změnu silniční sítě, jako je výstavba kruhových objezdů, rychlostních nadjezdů a podobně. Na tyto účely poskytne Londýn místním úřadům 200 milionů liber (5,8 miliardy Kč), oznámil britský ministr životního prostředí Michael Gove. Vláda zdůrazňuje, že je nutný rázný krok, protože znečištěné ovzduší si vybírá daň na zdraví lidí. Odhaduje také, že země přichází na produktivitě o 2,7 miliardy liber (78,6 miliardy Kč) ročně.
zdroj: NSZM, Celý článek na serveru Ekolist.cz

 

Potřebujete povzbudit?
Přehled dobrých zpráv najdete v ON
v rubrice Dobré zprávy z okolí ZDE.

Související příspěvky