Den Země 2018. Informace a pozvánky Zdravých měst a obcí

Blíží se oslavy Dne Země 2018, zapojí se i Zdravá města

Den Země, nejrozsáhlejší mezinárodní kampaň zaměřená na ochranu životního prostředí, připadá každoročně na 22. duben. Poprvé se Den Země slavil v roce 1970 ve Spojených státech amerických. V současnosti probíhá kampaň ve 193 zemích za pomoci více než 22 tisíc partnerských organizací, do aktivit se zapojuje více než jedna miliarda lidí z celého světa. V České republice se konají oslavy Dne Země téměř 30 let.

Také letos se ke kampani připojí Zdravá města, obce a regiony, ve kterých se budou konat osvětové akce zaměřené na poznávání a ochranu přírody, ale i ekojarmarky, jarní úklidy nebo zábavné ekovýchovné akce pro děti. Zdravá města a obce připravují bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost. Na akcích si jejich účastníci mohou zakoupit faitradové výrobky, ale také typické regionální produkty. Do aktivit souvisejících s oslavami Dne Země se zapojuje řada odborných partnerů.

Programy oslav Dne Země ve Zdravých městech, obcích a regionech naleznete na www.ZdravaMesta.cz/dze

Více informací o mezinárodních souvislostech kampaně: http://www.earthday.org

Upozornění pro Zdravá města, obce a regiony:
Rádi budeme o Vašich aktivitách informovat – informace ke kampani Den Země vložte prostřednictvím terminálu.“

Zdroj: NSZM
Náledový obrázek: ilustrační

Pozvání na Den Země 2018 v Újezdě nad Lesy v ON:

11.4.2018: Újezd nad Lesy pomáhá zvířatům v tísni – Den Země 2018. Soutěž pro školáky ve sběru víček od pet lahví do 25.4.2018
3.4.2018: Pozvánka na Den Země

Související příspěvky