Babišův zeman a zemanův babiš, veksláci a flákance. Psí uši z 24. 1. 2021

 

„PSÍ UŠI. Vláda České republiky dál pracuje na tom, aby i mladší ročníky pochopily socialistickou realitu. Systém očkování se rozeběhl tak, aby co nejvěrněji ilustroval, co byl Tuzex, bony, veksláci a fronty na rumunské Dacie. Co se informačních technologií ve státní správě týče, splnili jsme úkoly sedmé pětiletky a pomalu se suneme do roku 1986. Očekávání jsou veliká, tak vpřed, soudruzi!

… Do slovníku slangové Češtiny 2.0  se  dostal „flákanec“ (pozn.red: autorem flákance je poslanec Lubomír Volný, dříve SPD, nyní nezařazený) a vyprovokoval k ostrému vyjádření dokonce i předsedu sněmovny Radka Vondráčka:

… Někteří lidé v Česku se dál upínají k možnosti, že by přece jen do roku 2035 dostali vakcínu, jiní už to vzdali. Očkování pokračuje tempem tří důchodců na jednoho kulicha, v praxi to pak odpovídá příkladu Zeman, Babiš a jeden řadový důchodce na jednoho šéfa VZP Kabátka. Dezinformace o nefunkčním systému rezervací předseda vlády kategoricky odmítl:

Co se týče aktuálního vývoje, v neděli dostal druhou dávku Andrej Babiš (66 let) a má hotovo.

„My určitě nebudeme otevírat nějaké nové registrace, myslím kategorie občanů, protože zkrátka tuto kategorii (nad 80 let) budeme očkovat dlouho.“
(Andrej Babiš při druhé dávce vakcíny, E15.cz, 24. ledna)

Tím bychom téma považovali tak nějak za uzavřené…“

Užijte si celé PSÍ UŠI Roberta Maleckého
Úkoly sedmé pětiletky jsme splnili, s Babišem na věčné časy a s očkováním do roku 2035
na HlídacíPes.org, 24. 1. 2021 ZDE.

Náhledový obrázek: ilustrační

Předchozí v ON:

Spálili jsme tisíce mrtvých. Česko 2021. Psí uši ze 17. 1. 2021

Související příspěvky