Úvodní stránka 30 OBČANSKÁ SPOLEČNOST 30 Avízo a pozvání na konferenci o obnově přírody 12. – 13. října 2022 v Národním muzeu
konferenci o obnově přírody

Avízo a pozvání na konferenci o obnově přírody 12. – 13. října 2022 v Národním muzeu

Ztráta biologické rozmanitosti již nyní ohrožuje naši planetu i naše šance na přežití. Vědci se shodují na tom, že je potřeba přírodu, která nám zbyla, nejen chránit, ale i obnovovat. To znamená zlepšení a v případě potřeby znovuvytvoření biotopů negativně ovlivněných lidskou činností.

Zpráva o stavu přírody Evropské agentury pro životní prostředí v roce 2020 zdůraznila, že ztráta biologické rozmanitosti je způsobena řadou faktorů od vysoušení mokřadů pro zemědělství až po ubývání starých lesů a neudržitelné lesnické postupy. Tyto lidské činnosti postupně decimují přirozená stanoviště, na kterých závisí naše přežití.

V návaznosti na závazek přijatý v rámci Strategie biologické rozmanitosti 2030 Evropská komise předložila v červnu 2022 návrh zákona o obnově přírody. Tento návrh představuje jednu z mála vážných nadějí na zastavení ztráty biologické rozmanitosti v Evropě zásadní změnou způsobu, jakým využíváme půdu, řeky a moře.

Cílem této konference je zapojit odborníky a širokou veřejnost osob do projednání a dosažení konsenzu o návrhu ambiciózního zákona o obnově přírody.

Akce přináší prostor pro diskuzi, kritické posouzení příležitostí a dopadů tohoto návrhu zákona.

Podílejte se s námi na zásadní změně způsobu, jakým využíváme půdu, řeky a moře.
Zastavme ztrátu biologické rozmanitosti v Evropě.

Více informací a registrace zde: https://birdlife.cz/conference-on-nature-restoration-2022/organization

 

Zdroj: Ekolist

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Praha pomáhá městským částem zavádět „školní ulice“ jako vítané projekty pro zvýšení bezpečnost školáků

V září letošního roku přibude v Praze několik školních ulic. Projekt školní ulice upravuje na krátký čas průjezd automobilů vybranými ulicemi a dovoluje dětem bezpečně dojít do svých tříd. Spolupráce ...