Úvodní stránka 30 OBRAZEM 30 Autovraky v běchovickém areálu – po roce naděje na řešení. Senátní novinky Davida Smoljaka v červnu 2021

Autovraky v běchovickém areálu – po roce naděje na řešení. Senátní novinky Davida Smoljaka v červnu 2021

Před rokem se na mě obrátili správci Areálu výzkumných ústavu v Běchovicích zoufalí z toho, že provoz v areálu blokuje několik desítek vraků a přívěsů, které zde nechal rozmístit majitel místních účelových komunikací.

Zajel jsem se do Běchovic podívat a skutečně jsem nevěřil vlastním očím (více zde). Ukázalo se, že zákon svěřil právo obrátit se na silniční úřad s žádostí o odstranění vraků pouze majitelům komunikace.

Zákonodárce prostě nepočítal s tím, že by mohla nastat situace, kdy takový majitel bude vraky na své komunikace úmyslně rozmísťovat.

Později jsem zjistil, že tenhle běchovický případ je sice extrémně vyhrocený, ale vůbec ne ojedinělý. Podobné případy existují po celé republice.

Předložil jsem proto na květnovém zasedání Senátu pozměňovací návrh, aby odstranění vraků z veřejně přístupných účelových komunikací mohla požadovat i obec. Jsem velice rád, že kolegové ho téměř jednomyslně schválili. Pokud se Sněmovna nepostaví proti, mohly by vraky hyzdící naše obce a nesmírně komplikující všem lidem v okolí život, konečně zmizet.

Zdroj: Senátní novinky Davida Smoljaka, červen 2021
www.davidsmoljak.cz/novinky

 

Téma autovraků v Běchovicích OBRAZEM
doporučujeme v cyklu Reportéři ČT:

21. 9. 2020 ZDE

21. 6. 2021 ZDE

 

Předchozí k tématu v ON:

Oživlé devadesátky aneb mafiánské praktiky 2020 v běchovickém areálu

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Přestupní terminál Úvaly: cíl a výsledek architektonické soutěže

Železniční zastávka Úvaly patří mezi jedny z nejvíce vytížené železniční zastávky na trati Kolín – Praha. Proto již při rekonstrukce koridoru v letech 2015 – 2017 město Úvaly intenzivně spolupracovalo ...