Auto*Mat: inspirace dopravních opatření ve prospěch obyvatel měst, aneb může být kovid i k něčemu dobrý? Brožura ke stažení

Koncem roku 2019 se světem začal šířit nebezpečný virus, což mělo brzy za následek nejen rekordní počet úmrtí, ale také řadu opatření omezujících volný pohyb lidí napříč státy, ale i v rámci krajů, obcí, či lokalit. Obyvatelé se těmto opatřením přizpůsobovali po svém a vedle těch restriktivních začala již na jaře roku 2020 města všude na světě vydávat především opatření podpůrná.

Opatření, zavedená v roce 2020 jako dočasná, nyní na mnoha místech platí trvale, protože si je místní oblíbili.

Během pandemie si mnoho měst a státních aparátů uvědomilo, že změna je možná, a že k ní může dojít ještě dříve, než původně plánovali. U mnoha připravovaných strategií se tak mohlo přejít rovnou k jejich naplňování a ony mohly spatřit světlo světa dříve. Bez podpory shora je ale zavádění velkých změn náročné. V České republice například během pandemie nepadl jediný vládní návrh opatření na podporu čisté a aktivní mobility..

Dostatečný komfort infrastruktury dokáže lidi přesvědčit k volbě daného dopravního prostředku.

 

 

Auto*Mat připravil brožuru s názvem Pandemie jako příležitost pro změnu dopravních návyků, jako inspiraci pro nové pražské vedení a která shrnuje opatření pro zvýšení bezpečnosti obyvatel z různých evropských měst.

Jde rozhodně o zajímavé čtení nejen pro pražské zastupitele, ale pro úplně všechny obyvatele města.

 

Zdroj:

 

Související příspěvky