Úvodní stránka 30 TÉMA 30 Data a výročí 30 Advent a Vánoce v Akademické farnosti u sv. Salvátora v Praze 2021
farnostsalvator.cz

Advent a Vánoce v Akademické farnosti u sv. Salvátora v Praze 2021

Advent je pro křesťany časem ztišení a přípravy na svátky Narození.

V našem kostele prožijeme dobu adventní a vánoční liturgicky (zpěvem rorátů) i kulturně (v podobě benefičního koncertu a speciálního hudebního doprovodu vybraných mší).

Roráty se budou zpívat o všech adventních nedělích i během úterních bohoslužeb, a to ze zpěvníků Nedělní roráty, které jsou k dispozici v kostele. Prosíme, neodnášejte je.

 

 

Salvátorský betlém je spolu s mnoha dalšími betlémy v celé republice k vidění v rámci společného programu Křesťanské Vánoce.

Během oblíbeného obcházení betlémů, které slouží i jako zdravotní prevence, mohou děti sbírat v jednotlivých kostelech papírové figurky a sestavit si z nich vlastní betlém. V Praze se akce koná pod záštitou pražského arcibiskupství, které k ní vydává i přehlednou brožuru. Více na webu krestanskevanoce.cz.

 

Sbor a orchestr UK u nás hraje bez nároku na honorář, za což mu patří velký dík.

Výtěžek z benefice bude věnován na podporu neziskové organizace Dům tří přání, která pomáhá ohroženým dětem a rodinám v náročných životních situacích. Dům tří přání existuje už dvacet let a provozuje například dětský Azylový dům Přemysla Pittra v pražské Ruzyni nebo Centrum pro děti a rodiny na Smíchově. Jeho heslo zní “Vracíme dětem barvy do života.”

 

Zdroj: Akademická farnost Praha, 27. 11. 2021 ZDE.

Podrobnosti o uživateli Zita Kazdová

MUDr. Zita Kazdová dobrovolnice v neziskovém sektoru, původní povolání stomatolog Přemýšlejme globálně, čiňme se lokálně – naše okolí i svět zázračně prokouknou!

Odeslat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude publikována. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ministra spravedlnosti

Je Don Pablo úlitbou zemanovi a spojkou na mocné kmotry „staré“ ODS?

… Vzít si za této situace, kdy je důvěra v žalobu i v práci policie otřesena, na post ministra spravedlnosti policií prověřovaného Pavla Blažka, byla evidentně hrubá chyba. Šéf každého ...