NE! pro babiše a jeho vládu v úterý 11.6.2019 po celé republice. Příště Letná! v neděli 23.6.2019 od 16:30. AKTUALIZACE

AKTUALIZACE 20.6.2019:
„Demonstrace na pražské Letné se blíží, trollové přikládají pod kotel. Po internetu koluje celá řada lživých zpráv týkajících se spolku Milion chvilek pro demokracii. Je mu přičítána spolupráce s politickými stranami, odměny za účast na demonstraci, osobně je dehonestovaný i Mikuláš Minář. Jedním z nejaktivnějších je v tomto Jiří Ovčáček, který stihl do 15. 6. odeslat na 80 tweetů útočících na demonstrující.“
Zdroj: DeníkN

AKTUALIZACE 19.6.2019:

„Uposlechl jsem dřívější výzvy Milionu Chvilek a vydal jsem se pohovořit se svým názorovým oponentem. Šlo o jednoho kamaráda, kterého považuji za přítele přesto, že jsme názorově vzdálení.

Nevěřili byste, jak moc obtížný úkol to byl, a vlastně se ani moc nedivím, že se do toho lidem nechce. Strach z toho, že můžu přijít o dlouholetého přítele jenom a kvůli tomu, že má raději východ než západ, mi způsoboval mrazení v zádech. Bylo mi vnitřně nepříjemné říci mu nahlas do očí, že některé věci cítím a vidím jinak. A bál jsem se, že to samé z jeho úst nezvládnu přijmout.

K mému překvapení všechno dopadlo úplně jinak, než jsem si myslel… více ZDE.

 

 

  • 09.06.2019 – aktualita Milion chvilek pro demokracii:
    „Předseda ČSSD Jan Hamáček nám nabídl schůzku. Rozhodli jsme se nabídku přijmout. Náš spolek nemůže žádné straně radit, co má dělat a jak by se měla zachovat. Přesto jsme panu Hamáčkovi sdělili to samé, co zaznělo na demonstracích: myslíme, že je na místě žádat výměnu premiéra. Podrobnosti o jednání najdete ZDE.“

 


AKTUALIZACE 17.6.2019:

Do celorepublikových protestů v úterý 11. června se zapojilo neuvěřitelných 313 obcí!
To je nesmírně povzbudivé. Podívejte se na pestrou fotogalerii či na reportáž.

Přípravy Letné už jsou v plném proudu. Máme co dělat. Na místě bude 7 LED obrazovek, mobilní záchody, cisterny s vodou, zdravotnické stany, bezpečnostní koridory atd. Budeme potřebovat pomoc několika stovek dobrovolníků, zejména s pořadatelskou službou, ale také třeba se stavbou či s bouráním. Pokud chcete a můžete být u toho, vyplňte nám prosím tento formulář. Potřebujeme Vás. Děkujeme!

Podle mohutné odezvy na sociálních sítích i na místních protestech je zřejmé, že se na Letnou chystá obrovské množství lidí. České dráhy hlásí již nyní spoustu vyprodaných spojů. Mnozí vypravují autobus. Pokud je to i Váš případ, vyplňte nám prosím tento formulář, my uděláme mapu vypravovaných autobusů.

Co se týče dopravy po Praze:
s dopravním podnikem jednáme o významném posílení pražské hromadné dopravy.

Přesto žádáme především Pražany: pokuste se dostat na Letnou a z Letné pěšky – hromadná doprava bude skoro jistě přetížená.

Pokud jedete autem či autobusem, nepočítejte s možností zaparkovat přímo na Letné, nebude to možné. Detaily k tomu, kudy a jak se nejlépe dostat na Letenskou pláň Vám pošleme příště.

Milí přátelé, do největší demonstrace od roku 1989 zbývá necelý týden. Tady je několik věcí, které může udělat každý z nás, aby to bylo skutečně vidět.

1) ZVĚTE. Pozvěte své přátele a kolegy v práci na Letnou osobně nebo mailem (nezapomeňte jim zdůraznit, že začátek je v 16:30, nikoli v 15:30).
2/ FACEBOOK. Pozvěte přátele na událost. Můžete si také vyzdobit profilovou fotografii rámečkem LETNÁ.
3/ LETÁKY. Tiskněte a vyvěšujte leták A4, tiskněte a rozdávejte leták A6.

Milí a vzácní přátelé, možná stejně jako my přemýšlíte nad tím, co bude dál. Možná, že zlom už je blízko. Buďme však připraveni i na to, že změna, kterou požadujeme, může být během na dlouhou trať. Předpokládá totiž vnitřní proměnu celé společnosti.Jsme odhodláni tento běh na dlouhou trať podstoupit?

Jedna věc je jasná: je naším občanským právem i povinností teď nemlčet a pojmenovat věci naprosto jasně. To je v tuto chvíli to nejdůležitější. To má veliký smysl. Tak na shledanou v neděli 23. 6. v 16:30 na Letenské pláni!

Mikuláš Minář
Milion chvilek pro demokracii

P. S. Při přípravách akce myslíme i na lidi se specifickými potřebami. U pódia bude vyhrazeno místo pro lidi na vozíčku. Pokusíme se též zajistit simultánní překlad pro neslyšící. Nedaleko od demonstrace se nalézá dětské hřiště a park vhodný pro matky s dětmi.

Info 13.6.2019:

Tisíce lidí v úterý odpoledne znovu vyšly demonstrovat na různých místech České republiky proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové, kterou vnímají jako ohrožení nezávislosti justice. Účast byla na řadě míst vyšší než před dvěma týdny. Demonstrace se v úterý konaly na více než třech stovkách míst po Česku i po Evropě.

Brno, Plzeň, Hradce Králové, Kolín, České Budějovice, Karlovy Vary, Jihlava, Benešov, Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Turnov, Nový Bor, Semily, Říčany u Prahy, Kutná Hora, Horní Břežany, Sokolov, Cheb, Prachatice, Třeboň,Vodňany, Olomouc, Unhošť, Zlín, ale i Paříž, nejseverněji ve finských Helsinkách a nejjižněji na Krétě – to jsou místa protestů v úterý 11.6.2019, která zmiňuje ČTK zde.

 

https://scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/62370902_1133264400214370_5034956583046479872_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fprg1-1.fna&oh=74aa8334d5fb564c641c75ad9e66f229&oe=5D79ACEF

 

https://cs-cz.facebook.com/milionchvilek/

 

Předchozí v ON:

V úterý 11.6.2019 demonstrace po celé ČR a přidává se zahraničí. Pozvání na shromáždění do Šestajovic a do Úval

Související příspěvky