5. prosinec: Mezinárodní den dobrovolníků

Milé dobrovolnice, milí dobrovolníci,

dnes máte/máme svátek, tak se veselme a přejme si vše dobré a vše, co je k dobrovolné práci potřeba. Především odolnost, vytrvalost a radostnou mysl. Prezidenti a potentáti všeho druhu –  především ti „všelidoví“, kteří nám nadávají, vysmívají se nám a špiní naši práci a pověst – přicházejí a odcházejí, ale – dobrovolníci zůstávají :-)  Tak na zdraví!

Z mnohých organizací, spolků a skupin, které se věnují dobrovolné práci v sociální, zdravotní, kulturní sféře, či v oblasti životního prostředí vybíráme u příležitosti dnešního svátku celonárodní organizaci Český svaz ochránců přírody (ČSOP). „Nejsme ekoteroristé a tyto stránky uvádějí pár z mnoha tisíc případů, kdy účast veřejnosti pomohla ochránit hodnoty, které jsme si vypůjčili od svých potomků.“ – DOPORUČUJEME ZDE.

 

 

Činnosti neziskových organizací a dobrovolnictví se dotýká i Nadační fond Českého rozhlasu Světluška ZDE. Do sbírky pro Světlušku se druhým rokem zapojuje i MČ Praha 21 – Újezd nad Lesy a to v letním Týdnu zdraví (Pochod loupežníka Drholce) a v zimním Přivítání Adventu. Letošní „adventní sbírka“ v Újezdě nad Lesy vynesla 12 000,- Kč, všem dárcům a přispěvatelům děkujeme! Jak sbírka proběhla si přečtěte v dnešní převzaté zprávě z MČ P21 ZDE.

 

Související příspěvky