Ne všechno funguje ... Víme o tom a pracujeme na nápravě. Děkujeme za pochopení.

23.4. Světový den knihy a autorských práv

23. duben vyhlásila světová organizace UNESCO Světovým dnem knihy a autorských práv.

A proto – kdy jindy si koupit knihu, než právě dnes? Doporučujeme knihkupectví, které máme v Újezdě pod nosem – Knihkupectví nad Lesy, Staroújezdská 45, www.nadlesy.cz
S novou knížkou si můžete jít sednout hned vedle, do Vinotéky nad Lesy k dobré kávě nebo dobrému vínu :-)

Datum 23.4. je pro světovou literaturu symbolické, v tento den ve stejném roce 1616 zemřeli Miguel de Cervantes Saavedra, William Shakespeare a Inca Garcilaso de la Vega. Je to také datum narození nebo úmrtí jiných významných autorů, jako je Maurice Druon, Halldór Kiljan Laxness, Vladimir Nabokov, Josep Pla i Casadevall a Manuel Mejía Vallejo.

Nápad slavit tento den má svůj původ ve španělské Katalánii. 23. dubna se zde oslavuje svatý Jiří a daruje se růže každému, kdo si koupí knihu.

Světový den knihy a autorských práv se slaví pravidelně od roku 1995 ve více než 100 zemích světa všech kontinentů. Tradičními partnery akcí pořádaných při této příležitosti jsou spisovatelé, učitelé, školy, knihovny, masmédia a další veřejné a soukromé instituce a snaží se různými aktivitami podporovat čtení v souvislosti s ochranou duševního vlastnictví autorů.

zdroj: http://www.skipcr.cz, http://www.knihybezdph.cz

Desky_zemske_knihaHřbety knih Desek českých

Související příspěvky